Koçluk Eğitimi Nedir ?

İnsanlar her zaman bulundukları yerden daha iyi bir yerde olma arzusu taşırlar. Bunun için de bir bedel ödemeye hazırdırlar. Bu bazen sağlık, bazen yaşamdan zevk alacak zaman bulamamak, kimi zaman da gergin aile ilişkileri ya da verimlilik azalması olabilir. Hüzünlü olan, bazen başarılı sonuçlar alınsa da elde edilenler, istenen şey olmayabilir.
Koçluk, kişinin içinde barındırdığı müthiş potansiyeli ortaya çıkarmasına yardımcı olacak bir araçtır. Bu aracı kullanan kişi yaşama dair farkındalığını artıracak, artan farkındalığı sayesinde kazandığı yeni bakış açıları ve yeni düşünsel açılımlarla mutlu ve başarılı yaşama becerisini artırabilecektir.
Kişi sahip olduğu içsel kaynaklara ulaşarak bunları yaşamanın tüm alanlarına yayma ve deneyimle fırsatları yakalar. Kişi kendi kaynaklarını nasıl harekete geçireceğinin, gerçekte ne istediğinin, isteklerine nasıl ulaşabileceğinin, isteklerine ulaşmak yönündeki çabalarını nasıl kararlılıkla sürdürebileceğinin farkındalığını yaşar.
Koçluk bakış açısına sahip olan bireyler, kurum içinde veya dışında olan ilişkilerinde ve olaylara yaklaşımlarında güçlü sorular sorma yetisine sahip olmanın verdiği güç ve enerji ile yaratıcı düşünce yapısına sahip olurlar. Her olayı kendi özelinde bütün yönleriyle değerlendirerek geliştirdikleri yeni ve yaratıcı yaklaşımlar sayesinde kısa sürede çözümlere ulaşırlar.
Koçluk bir tekniğin öğrenilmesini veya bir bilgi ya da hüner aktarımını içermez. Bireyin veya ekibin denenmemiş yönlerini ortaya çıkararak bunların denenmesine dayanır. Bir problemi çözmekten çok, belirli bir üretim çerçevesinde kişisel gelişimi desteklemeyi amaçlar.
İhtiyaç duyduğu kaynakları içinde barındıran bireyler, vizyonlarını belirlemek, yeteneklerini daha da verimli kullanmak, hedeflerine daha hızlı ve kolay ulaşmak, yol ayrımlarında kararlarını daha net verebilmek amacıyla koçluk sürecini tercih etmektedirler. Koçluk ile bireylerin ait olmayı hayal ettikleri bir dünya yaratılır. Bu dünyadan ilham alınır, sistemin bütünü göz önünde bulundurularak düşünülür, yaratıcı davranılır. Koçluk alan bireylere ve/veya takımlara deneyimleri arasından kıymetli hazineleri seçme sorumluluğu fark ettirilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Kurumsal Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz. 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk görüşmesi - liderlik ve koçluk - koçluk nedir - koçluk becerileri nelerdir - koçluk ve mentorluk - koçluk becerileri kitap koçluk becerileri ppt -

Yorumlar